Başakşehir Spor Kompleksi

Isıtma, soğutma, havalandırma cihaz ve kapasiteleri gibi mekanik sistemler hem iyi planlanmalı hem de doğru uygulanmalıdır. Özellikle duş alanlarında doğru su sarfiyatı ve sıcak su kullanımı hem işletme hem de kullanıcı memnuniyeti açısından oldukça önemlidir.
Elektrik ve otomasyon sistemleri ile enerji sarfiyatı optimumda kurgulanmalı, enerji ihtiyacı olan ekipmanlar için doğru kesitte alt yapı yapılmalı ve son olarak enerji sarfiyatı sağlayan aydınlatmalar kullanılmalıdır.
Su, ısı, ses izolasyonları, yoğuşma gibi teknik alt yapı konularına ait doğru uygulama detayları henüz planlama aşamasında projelere eklenmelidir.

Tasarım, proje ve uygulama süreçlerinin tamamı yaklaşık üç ay gibi kısa bir zamanda tamamlandı. Proje süreçleri tamamlandıktan sonra uygulama aşamasına geçildi ve bir buçuk ay gibi kısa bir zamanda mekan, sahiplerine teslim edildi. Saha uygulama kısmında hızlı ilerleyebilmek için iyi bir planlama yapıldı. Ekipleri doğru zamanda organize edebilmek ve bu süreci doğru yönetebilmek tabi Liona Mimarlık olarak bir diğer önemli işimizdi.